Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MANİSA Celal Bayar Üniversitesinin imzalamış olduğu "Aktif Ve Sağlıklı Yaşlan" protokolü kapsamında Büyükşehir Belediyesi personeline Doç.Dr. Nil TEKİN ‘in konuşmacılığını yaptığı seminer düzenlendi.

2 Mart 2018 tarihinde Doç. Dr. Nil TEKİN Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesinin imzalamış olduğu "Aktif Ve Sağlıklı Yaşlan" protokolü kapsamında Büyükşehir Belediyesi personeline düzenlenen seminerde ‘Dünyada ve Ülkemizde Yaşlılık, Alzheimer Hastalığı ve Hizmet Sunumları’ adlı sunumunu gerçekleştirdi. Yaşlanma süreçleri ve belirtileri hakkında belediye personelini bilgilendiren Doç Dr. Nil Tekin, erken yaşlarda yaşlılık süreci hakkında bilgi edinilmesi halinde yaşlılık sürecine daha bilinçli girileceğini vurguladı.

Seminere Büyükşehir Belediyesi AB Projeleri ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Nedim Zurnacı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlıklı Yaşlanma Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Fatih Özcan ve Büyükşehir Belediyesi Personeli katıldı. Seminerin ardından açıklamada bulunan Doç Dr. Nil Tekin, Aktif ve Sağlıklı Yaşlan projesinin bir basamağı olan eğitim seminerinin amacını belirtti. Günlük yaşamda hareket, spor ve benzeri aktivitelerin insan sağlığı açısından önemine vurgu yapan Tekin, aksi durumda tüm dünyayı tehdit eden obezite tehlikesiyle karşı karşıya kalınabileceğine dikkat çekti.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlıklı Yaşlanma Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Fatih Özcan, iki kurum arasında imzalanan protokolün önemine değindi.


Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik